12. února 2015

Vybíráme aktovku pro prvňáčkaTak už je to tady. Naše Elsa má za sebou úspěšný zápis do první třídy a tak je na čase vybrat aktovku. Původně jsem si myslela, že tohle začnu řešit až někdy v létě, ale prý rodiče dávají dětem aktovky už k vánocům (což jsme zjevně prošvihli), a tak jsme Else slíbili aktovku po zápise.Jelikož jsem absolutně netušila, jaké aktovky se dnes vlastně prodávají a už vůbec ne jaké jsou třeba kvalitní, rozhodla jsem se nejdříve oslovit kamarádky mamky, které už mají odrostlejší prvňáčky a tudíž i nějakou tu cennou zkušenost. Holt není nad osobní doporučení. Byly my doporučeny dvě značky a to Topgal a Bagmaster a já se pustila do průzkumu. Pročetla jsem několik recenzí na různých fórech, ale kromě toho, že jsem zjistila, že kromě aktovky je možné pro prvňáčka pořídit i batoh, jsem se zas až tolik nedozvěděla. Ten výběr je prostě v dnešní době obrovský.

A tak jsem dospěla k názoru, že asi bude nejlepší, když si nejdřív ujasním, jaká kritéria by měla aktovka či batoh splňovat. V tom jsem si udělala jasno poměrně rychle, takže jsem chtěla, aby aktovka měla v prvé řadě dobře udělaná záda (ideálně anatomicky tvarovaná s nějakou výztuží), aby byla lehká (ale stále dost prostorná) a v neposlední řadě, aby se Else líbila.

Co se zad týče, tak toto kritérium bylo pro mě absolutně nejklíčovější. Možná je to deformace z praxe fyzioterapeutky, ale dost mi záleží na tom, aby mé děti měly správné držení těla, protože pokud má dítko problémy se zádama už od útlého věku, dost špatně se to později napravuje. Takže od aktovky (batohu) jsem chtěla propracovaná záda a pokud možno aspoň hrudní popruh.
Jelikož je Elsa spíš drobnější, záleželo mi také na tom, aby aktovka byla co nejlehčí. I když toho děti v první třídě nenosí tolik, pořád bude tašku na zádech nosit každý den.
No a aby ji každý den nosila do školy ráda, tak bylo důležité, aby se jí líbila.

Na základě těchto kritérií se výběr začal zužovat. Když došlo na váhu, tak jsem zjistila, že pro nás bude lepší batoh než aktovka, protože batohy jsou prostě lehčí. Takže v soutěži Topgal versus Bagmaster vyhrál Topgal. Zpracování batohů od Topgal (hlavně zádové části) se mi líbilo, i když mi tam chyběl hrudní popruh a na můj vkus měl batoh možná zbytečně moc komor (pro prvňáčka). V nabídce Topgalu jsem našla jeden, o kterém jsem věděla, že se bude Else líbit a když jsem jí ho ukázala, byla nadšená. Ještě jsem měla trochu pochyby, co se velikosti týče (na obrázku mi připadal dost velký), ale říkala jsem si, že obrázek asi zkresluje. Takže bylo rozhodnuto.

Chystala jsem se batoh objednat, ale pak jsem u nás ve škole (kde je i naše školka) potkala holčičku, která měla přesně ten batoh, který jsme si vyhlédli. A zjistila jsem, že obrázek nezkresloval. Vypadalo to asi tak, že šla holčička a půl metru za ní stále ještě šel batoh.

A byla jsem opět na začátku. Ale abych to už zkrátila, po poradě se strýčkem Googlem jsem nakonec našla batoh, který přesně odpovídal mým požadavkům (a Elsiným také). Je to batoh značky Beckmann a jen co ho trošku prozkoumám, určitě se podělím o nějakou recenzi.

Skyler

3 komentáře:

 1. Ahojky, my jsme zase moc spokojeni s www.bagmaster.cz. Za mě pecka kvalita :-) za naši malou samozřejmě super motiv.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ahoj, díky za komentář. Na Bagmaster jsme se taky dívali, protože nám byl doporučen a batohy se nám líbily, ale mám pocit, že byly trochu těžší (jestli si dobře pamatuji). Hlavně, když se těm prckům ty aktovky líbí :)

   Vymazat
  2. Co jsem koukala, tak Bagmaster má aktovky a školní batohy s váhou 1 kg. Což je běžná váha, obzvlášť když se nešetří na kvalitě. Samozřejmě, že batoh bez dobrých zad a bez, v textu zmiňované, výztuhy bude mít třeba i 800 g, ale ten bude absolutně nevhodný pro školáka.

   Vymazat

Sto lidí, sto názorů.