30. března 2015

Ořechová másla - tip na svačinku pro děti

Když se řekne ořechové máslo, tak si většina lidí pod tímto pojmem představí hlavně máslo burákové. A není se co divit, protože je ze všech těch máslíček asi "nejprofláknutější" a dá se koupit celkem běžně v supermarketu. Ale jsou i jiná másla jako třeba mandlové, lískooříškové nebo z kešu oříšků a kromě toho, že jsou tato máslíčka moc dobrá, jsou i zdravá.

Co se burákového másla týče, já mám nejraději to z Marks & Spencer. Když jsem ho vyzkoušela, byla to láska na první ochutnání. Velice si ho oblíbila i tříletá Anna a tak ho spolu nejčastěji jíme buď namazané na toustu (pokladeném banánem a posypaném skořicí) a nebo si ho mažeme na kousky jablíček, což je naše oblíbená odpolední svačina. Tousty si dáváme většinou k snídani.

Dalším mým oblíbeným máslem je máslo mandlové (v podstatě se nejedná o máslo, ale spíš je to takový krém). Je tekutější než již zmíněné máslo burákové, a tak ho nejčastěji používám k dochucení různých kaší, ale holky ho mají rády i jen tak s ovocem (a Elsa ho někdy jí rovnou lžičkou z kelímku - v tomto případě jde spíš o kyblík, protože mandlové máslo už kupujeme jedině v kilovém balení).U tohoto másla je mi navíc sympatické, že jsou tam opravdu jen mandle - 100% a žádné jiné přidané suroviny či sladidla.

Kolem vánoc jsme vyzkoušeli i másla lískooříšková. Ta se dala objednat buď přislazená třtinovým cukrem nebo neslazená. Musím říct, že po tom slazeném se jen zaprášilo. Holkám jsem ho mazala jen tak na chleba. 

Další pochoutkou je máslíčko z kešu oříšků. Není tak tekuté jako to mandlové a tak se opět hodí na mazání, ale já si ho dávala i do mé ranní ovesné kaše. 


Opravdovou dobrotou pak je dvoubarevné ořechové máslo z lískových oříšků a kešu. To se dá opět pořídit slazené i neslazené. Je to opravdová mňamka a u nás zmizelo tak rychle, že jsem ho ani nestihla vyfotit :).

Jestli jste ještě ořechová másla nezkoušeli, tak hurá do toho, určitě si je vy i děti oblíbíte.


Skyler
Žádné komentáře:

Okomentovat

Sto lidí, sto názorů.