31. května 2015

S dětmi k moři...

Jestli jste se stále nerozhodli kam letos s dětmi na dovolenou, chtěli byste vyrazit k moři, ale raději cestujete sami než s cestovkou, máme tu pro vás jeden tip.

S dětmi jsme k moři poprvé vyrazili, když Else byly 4 roky a Anně 2. Vlastně jsme tuto dovolenou ani neplánovali, ale byli jsme přizváni našimi dobrými známými, kteří už do této destinace jeli po několikáté a vždy byli spokojeni jak oni, tak hlavně děti.A tak jsme se v září vydali směr Itálie. Já osobně nemám moc ráda velká vedra a k tomu přecpanou pláž, takže termín lehce mimo sezónu je pro mě ideální.
Jeli jsme autem a cílem asi 8 hodinové cesty byl kemp Mediterraneo. Vzhledem k tomu, že jsme vyrazili v noci, holky celou cestu prospaly a vzbudily se až hodinu před cílem.


Kemp se nachází v krásném borovém háji, kde je možné se ubytovat buď v karavanu (vlastním) nebo v mobilním domku. Těch je tam hned několik různých typů, které se liší velikostí a vybavením. Náš domek měl dvě malé ložnice, kuchyň s jídelnou (nechyběl sporák, lednička, varná konvice a nějaké to nádobí), koupelnu a wc. Jinými slovy, vše, co jsme potřebovali.
Před domkem je terasa se stolem a židlemi (zastřešená plachtou) a taky sušák.


Myslím, že tento typ ubytování je pro děti ideální (minimálně naše holky byly nadšené).

Co se jídla týče, tak si buď můžete vařit sami a nebo se jít najíst do jedné z několika restaurací, které jsou v kempu. Pizza nebo těstoviny se zde dají pořídit za velmi přijatelné ceny. A co si budeme povídat italská pizza je holt italská pizza :).

Každý domek má na pláži přidělená lehátka, ale vzhledem k tomu, že nejsou moc blízko u moře, tak jsme je vlastně ani nevyužili. Pláže jsou zde písečné, takže si děti nejvíc užívaly hraní v písku a s pískem. Velkou zábavou také bylo sbírání mušlí, kterých jsme domů přivezli hromadu.


I začátkem září jsou zde teploty vzduchu i vody velmi příjemné a s koupáním v moři není problém.


Ke koupání je možné také využít bazén v areálu kempu. My jsme ho tedy nevyužili (proč taky, když je tam moře), ale ta možnost zde je.

V kempu je i dětské hřiště a podobné srandy pro děti, takže o zábavu není nouze.


Jelikož my nejsme až takoví plážovníci, vyrazili jsme i na pár výletů.
V Lido di Jesolo, které je vzdálené zhruba půl hodiny autem je skvělé podmořské akvárium, které se dětem i nám opravdu moc líbilo. Děti byly nadšené ze žraloků a já z rejnoků :).


Jeden den jsme se vydali na výlet do Benátek. Ty jsou totiž poměrně blízko a s mužem je máme moc rádi. Lodí se tam z přístavu (který je vzdálený asi 15 minut autem od kempu) dostanete za půl hodiny. My jsme si pořídili nějakou celodenní jízdenku, díky které jsme mohli jezdit i po Benátkách (na vaporettu, což je taková místní mhd).

Pokud vyrazíte hned ráno (my jsme jeli lodí asi v 10 hodin), tak ještě Benátky nebudou tak rušné a i s dětmi se v klidu projdete. Našim dětem se nejvíce líbily všechny ty malé mosty, kterých je tam nespočet, a pozorování gondol. I když asi největší zábavou pro holky bylo honění holubů na náměstí svatého Marka.Dětem se celá dovolená moc líbila a často se ptají, kdy tam pojedeme znovu. Tak kdo ví…..Skyler

Žádné komentáře:

Okomentovat

Sto lidí, sto názorů.