21. července 2015

Což takhle zelený džus?

Pití džusů nebo chcete-li "džůsování" jsem propadla ještě v době, kdy jsem žila v Londýně, a i když už "nedžůsuju" tak často jako dřív, v těchto parních letních dnech je nějaký ten džusík nebo smoothie absolutně to nejlepší, co mohu sobě a svým dětem dopřát.
V Anglii je džůsování velmi oblíbené a asi nejznámějším propagátorem pití džusů a smoothies je Jason Vale (známý také jako "The Juice Master"). Jason vydal už řadu knih se spoustou receptů na džusy a i ten, který vám chci dnes představit, je z jeho dílny.
Seznam ingrediencí je tedy inspirovaný Jasonem, ale já jsem si jako vždy lehce upravila množství. Myslím si, že v tomhle ohledu je fajn občas experimentovat a zkoušet.

Co budete potřebovat:

1/2 limetky
2 jablka (nejvíce se mi osvědčily golden delicious)
1 malý ananas (ale můžete použít i jen polovinu)
1/4 salátové okurky
2 řapíky celeru
1 větší hrst listového špenátu
1/2 avokáda

Všechno kromě avokáda dáme postupně do odštavňovače. Poté přelijeme džus do mixéru, přidáme avokádo, 2 kostky ledu a rozmixujeme.
Já vždycky ještě přidám lžičku nějaké zelené potraviny jako třeba spiruliny nebo mladé pšenice a konopného proteinu.

Kromě toho, že je tento džusík moc dobrý a hlavně chutná i mým dětem, je v něm spoustu vitamínů jako například draslík, vitamín C a železo. Avokádo poskytuje tělu esenciální mastné kyseliny (tzv. dobré tuky) a díky avokádu je džus poměrně sytý (v podstatě je to tedy spíš smoothie) a tak může posloužit i jako svačina.


Na pohled tento zelenáč asi nevypadá zrovna lákavě, ale je opravdu výborný. Vyzkoušejte sami!

Krásné léto,

Skyler

2 komentáře:

  1. Já jsem zkoušela špenát, grep a led a byl opravdu moc dobrý :-) Jak říkáš, na pohled nic moc, ale ta chuť byla dokonale osvěžující.. Tvůj recept zkusím udělat - špenát, celer a okurky máme domácí, tak se to aspoň spotřebuje :-) Díky za tip :-) Skills of Art

    OdpovědětVymazat

Sto lidí, sto názorů.