8. ledna 2016

Vánoční deníček 2

Pokračování našeho vánočního deníku, první část si můžete přečíst tady.
29. konec pyžam, hurá na Pustevny.
Vojta přes noc zázračně zregeneroval a ráno byl ve velmi dobré formě. Měli jsme naplánovaný výlet na Pustevny a na Radhošť a při pohledu na Vojtu jsem opravdu vážně zvažovala, že půjdeme všichni. Lákalo mě i počasí, zatímco tady byla hnusná mlha, nahoře podle webkamer svítilo sluníčko - ať žije inverze. Nakonec jsem ale tzv. vyměkla a nechala Vojtu ještě doma, aby si pořádně dobil baterky. Ondra s mužem vyrazili sami a udělali si celkem pěkný sedmihodinový výlet. Po příjezdu, kdy mi muž tvrdil, že Ondra dostal pěkný záhul a že bude asi hodně unavený, se Ondra rozhodl zůstat ještě venku a potmě si hrál na duchy s Eli a Sofi. 
Večer ještě přijeli kamarádi, taky s dvěma dětma, s dvěma živýma dětma :-), takže zde bylo hodně veselo a to až do nočních hodin. Doufám, že Ondra zítra nepřebere únavovou štafetu po Vojtovi.
30. zase testujeme.
Odpoledne jsem Ondru vytáhla na trošku větší test vánočního kola. Původně jsem myslela, že dáme jen krátkou testovací trasu, nakonec jsme to protáhli na hodinku. A ač jsme byli dobře oblečení, ke konci už byla pěkná kosa. Poslední kopec jsme sjížděli na pětkrát, Ondra nějak nemohl zmrzlými prsty mačkat brzdy. Jak jsem brzdila já nevím - zapoměla jsem si rukavice a ruce jsem opět ucítila až po dvaceti minutách doma. Dojeli jsme ale oba s krásně fialovými (ne červenými) tvářemi, takže vyvenčení to bylo dokonalé :-).
31. silvestrovská vycházka.
Ráno to opět vypadalo na pyžamové dopoledne - poslední v roce 2015, ale když pak začalo svítit sluníčko, tak nám to nedalo a vyrazili jsme ven, nakonec z toho byla téměř třihodinová vycházka. A být to jen na klucích jsme tam venku ještě teď. Všechno bylo krásně namrzlé, což klukům připomínalo sníh a tak tu namrázu ze všeho shrabovali -  prý na sněhové kuličky, Vojta dokonce na sněhuláka. Ten se dle očekávání nepovedl, zklamání ovšem neproběhlo, protože průzkumníci objevili něco lepšího - konečně pořádně pevný led. V kaluži, v potoku, ve strouze a nakonec i v řece. Nešlo je dostat domů. Několik ledů jsme si aspoň přinesli…

1.  nasněžilo a zamrzlo.
Nový rok nás přivítal popraškem sněhu, z dětského pokoje se ozývalo provolávání slávy. A protože taky mrzlo až praštělo, tak kluci hned po snídani vyrazili otestovat sílu ledu na našem potoku. K jejich obrovskému nadšení byl téměř celý zamrzlý - dopolední program byl tedy jasný. Uklouzat se, vyvrtávat do ledu díry nebo rovnou led rozbíjet a vršit ledové kry. Kluci ovšem led nerozbili dokonale, odpoledne k nám po zamrzlém potoku dorazily sousedovic slepice, a zcela bez zábran prováděly průzkum zahrady. Ten den u nás byly tři kočky a deset slepic - ani jedno zvíře jsme si nepořídili, všechny jsme si ale rádi na chvilku nechali :-).
Odpoledne jsme ještě provedli průzkum řeky - i ta byla zamrzlá, šlo po ní chodit a navíc ještě parádně klouzat - led byl úplně hladký.
Na poslední dva dny prázdnin jsme chlapce převeleli k babičce a k dědovi - i oni tak potom měli určitě spoustu pohybu :-).

Krásnou zimu!Žádné komentáře:

Okomentovat

Sto lidí, sto názorů.