3. února 2016

Tip na lyžovačku 2 - Bachledovská dolina

Venku to vypadá spíš jak na jaře a děti pomalu vytahují kola a koloběžky, ale pokud si ještě chcete aspoň trošku zalyžovat, stačí vyrazit do nějakého lyžařského střediska. My jsme se letos poprvé vydali na zimní lyžařskou dovolenou a jelikož já dám hodně na zkušenosti a doporučení, nechali jsme se inspirovat Pat a jejím článkem o Strednici a vyrazili na Slovensko do Ždiaru.
Jak už psala ve svém článku Pat, v okolí Ždiaru je hned několik lyžařských středisek a sjezdovek. Pro náš první lyžovací den jsme si vybrali sjezdovku Strachan, která je ideální hlavně pro děti, protože je velice mírná. Naše holky ještě letos na lyžích nestály a tak jsme na to šli pomalu. A aby ten jejich rozjezd byl ještě pohodovější, tak zatímco my s mužem jsme si šli vypůjčit lyže, holky jsme dali na hodinu do lyžařské školičky. Odpoledne jsme už pak lyžovali všichni dohromady.

Holky v lyžařské školičce na Strachanu
Další den jsme se rozhodli prozkoumat Bachledovu dolinu. Už podle mapy vypadala Bachledka velmi slibně a nezklamala ani v reálu. A tak jsme si rovnou koupili skipasy na 2 dny. Bachledku tvoří několik sjezdovek, ale vzhledem k tomu, že i zde je letos sněhu málo, nebyly v provozu všechny. To ovšem vůbec nevadilo, protože nám bohatě stačilo to, co fungovalo.
V provozu byly 2 sedačkové lanovky, několik vleků (převážně pomy) a také jezdící pás pro nejmenší.
Zvířátková sjezdovka


Další dny jsme měli v plánu vyzkoušet ještě Strednici, ale Bachledka se nám (a hlavně dětem) tak hodně líbila, že jsme se tam nakonec vůbec nedostali :)."Velká" sjezdovka


Starší dcera (6 let) se krásně “vyjezdila” na velké sjezdovce (jak tomu říkala) a mladší (4 roky) strávila většinu času na “zvířátkové sjezdovce”. To je krátká a mírná sjezdovka s pomou v blízkosti naučné stezky o zvířátkách, absolutně perfektní pro nácvik obloučků :). 

Naše první lyžařská dovolená se nám všem moc líbila a jestli bude příští rok sníh, tak určitě vyrazíme zase do Ždiaru, v tom máme jasno už teď. Pro rodiny s dětmi je zde lyžování opravdu výborné a hlavně je zde málo lidí a tudíž odpadá nudné čekání ve frontě na lanovku či vlek. 

Mějte se krásně a užívejte sněhu, dokud je :)

SkylerŽádné komentáře:

Okomentovat

Sto lidí, sto názorů.