5. srpna 2016

Tak trochu jiná dovolená

Pokud nás sledujete již delší dobu, tak jste si určitě všimli, že moc rádi něco ZKOUŠÍME. Ať už jsou to různé sportovní kroužky pro děti (jako například kung-fu, šachy, golf, atletika nebo tenis), běžecké závody , zajímavá místa nebo jiné "věci", které souvisí s dětmi.


Jinak tomu není ani při výběru dovolené. Máme rádi změnu a tak jednou vyrazíme k moři do mobilních domků, podruhé na Slovensko k tetě na venkov a příště třeba do hotelu v Řecku. Letos jsme si oblíbili dovolené s tak trošku jiným ubytováním.

Jedná se o ubytování v soukromých domech či chatách (nebo i bytech) skrze web Airbnb. Vzhledem k tomu, že si moc nepotrpíme na rušná místa plná lidí, ale preferujeme spíše klidnější lokality a soukromí, ubytování formou pronájmů domů se nám velice zalíbilo, a proto bych se ráda o naše zkušenosti podělila a třeba někoho inspirovala.

O Airbnb jsem věděla už docela dlouho, ale až když jsme se chystali v zimě na týdenní dovolenou na lyže, napadlo mě, zkusit najít ubytování tam. Nechtělo se nám nikam do hotelu ani do penzionu, ale zatoužili jsme po něčem, kde bychom měli trošku víc soukromí. 

Vyhledávání na webu Airbnb je velice jednoduché. Je možné zadat spoustu parametrů (lokalitu, datum, počet osob, maximální či minimální cenu, případně vybavení atd.) a na základě vašich preferencí se vygeneruje seznam možností ubytování. 

Můžete si tak najít chatku na samotě v lese vysoko v horách, luxusní dům na pláži nebo útulný byt v centru rušného velkoměsta.Pro mě osobně jsou jedním z nejdůležitějších kritérií výběru daného ubytování RECENZE. A těch je zde většinou dost, takže je snadnější udělat si obrázek o tom, zda inzerovaný dům či chata opravdu odpovídá popisu, který uvedl hostitel. 

My jsme si díky Airbnb užili krásný týden v obrovském a úžasně útulném domě se saunou v Tatrách, letní dovolenou v pohádkové chatě na samotě v lese ve Slovinsku a nebo pár dní v moderním domě v Itálii s obrovskou zahradou. 


Zatím jsme vždy narazili na skvělé hostitele, kteří nám rádi řekli něco o dané lokalitě, jako třeba kde je dobrá restaurace nebo ne příliš rušná sjezdovka. Jeden hostitel nás dokonce přivítal snídaní, kterou nám sám připravil a poté si s námi u kafíčka povídal.Co se dětí týče, tak ty tenhle způsob cestování/ubytování rozhodně baví a vždycky se těší, jak bude ten další domeček vypadat, jaký budou mít pokoj a jestli tam opět bude soukromé jezírko nebo obrovská zahrada či sauna.
Některá místa se nám opravdu líbila a tak už teď plánujeme, kdy se tam vrátíme.

Mějte se krásně!

SkylerŽádné komentáře:

Okomentovat

Sto lidí, sto názorů.