19. září 2016

Běh dětí Kopřivnicí

Začala podzimní závodní sezóna, a tak i my jsme s dětmi vyrazili trošku si zazávodit. O víkendu se v Kopřivnici konaly závody s názvem Běh rodným krajem Emila Zátopka a jako každý rok byly i letos součástí závody dětí. A aby toho nebylo málo, na výběr byly hned závody dva. Buďto Běh dětí Kopřivnicí, a nebo závody dětí v Dřevěném městečku v Rožnově pod Radhoštěm.Na závodech v Rožnově jsme byli už loni a holkám se tam moc líbilo. I přesto jsme se letos rozhodli vyzkoušet si závod v Kopřivnici. Tedy, holkám se moc líbila trať v dřevěném městečku, ale Kopřivnice tentokrát vyhrála proto, že v cíli dostaly děti po doběhu moc pěkné tričko, o kterém mi Elsa básnila už pár měsíců. Týden před závodem mi dokonce na tréninku atletiky ukazovala tričko z loňského běhu na jedné holčičce a řekla mi, že to je to tričko "po kterém už tak dlouho touží". :) Takže bylo rozhodnuto.

Dětské závody v Dřevěném městečku v Rožnově

Oproti Rožnovu bylo v Kopřivnici o něco víc dětí (hlavně v kategorii, kde běžela Elsa), ale čekala jsem to horší. Příjemně mne naopak překvapilo, jak bylo vše výborně zorganizované a nikde se na nic příliš dlouho nečekalo. Holky jsem zaregistrovala během deseti minut (přišli jsme asi v nějakou dobrou dobu) a pak jsme si šli projít trať. Ta byla taky pěkně označená a po projití jsem usoudila, že i naše Anna, která loni měla ve zvyku odbíhat mimo trať (a běžet někam jinam než ostatní), by to mohla zvládnout bez problémů.

Nabitá kategorie (Foto:Tomáš Pop)


Samotný závod zvládly obě naše holky moc pěkně a Anna dokonce doběhla na krásném pátém místě. A kdyby na startu nezaspala, mohla to být i bedna :). 

Foto: Atletický klub Emila Zátopka


Trochu smůla byla, že jsem úplně zapomněla, že budou vyhlašovat prvních šest dětí z každé kategorie (a ty dostanou cenu), a tak jsme po vyzvednutí triček nasedli do auta a Anninu cenu tak totálně zazdili. No co, příště nebudem tak spěchat.

I tak byly holky moc spokojené, závod si užily a už prý se těší na další.

Vytoužené tričko :)

Mějte se krásně!

Skyler


A co vaše děti, taky rády závodí?Žádné komentáře:

Okomentovat

Sto lidí, sto názorů.